Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunan hastanelerde yapılan tedaviler için ücret ödenmemesini sağlayan bir sigortadır. Yılda 10 defa ücretiz muayene hakkına sahip olursunuz ayrıca ameliyat masraflarınızı %100 olarak karşılamaktadır.

Hemen Fiyatları Karşılaştır
Muayene Sayısı :
+10
Yatarak Tedavi :
Sınırsız Limit
Bekleme Süresi :
3 ay
Ömür Boyu Yenileme :
Var
Müşteri Hizmetleri :
Acil Ambulans :
Türk Nippon Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunan hastanelerde yapılan tedaviler için ücret ödenmemesini sağlayan bir sigortadır. Bu sigortayı 1 yıllık olarak yaptıran kişiler özel hastanelere gittiklerinde doktora muayene için vermeleri gereken ücret dışında bir fark ödemezler. Böylelikle maddi açıdan zorluk yaşamadan tedavilerini olabilirler. Ancak tedavinin olunması için anlaşmalı hastane, doktor, branş ve hastalık şartlarının poliçede belirtilen şekilde olması gerekir.

Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını alacak kişiler için firmanın sunduğu iki ana teminat vardır. Bunlar ayakta tedavi ve yatarak tedavi teminatlarıdır. Ayakta tedavi teminatında fizik tedavi, doktor muayenesi, tahliller, tanı yöntemleri, görüntüleme ve ileri tanı yer alır. Ayakta tedavi için yıllık kullanımda adet limiti vardır ve bu limit hazırlanan poliçede kişiye bildirilir. Fizik tedavinin kullanılması için ise 1500 tl limiti vardır. İkinci teminat olan yatarak tedavi teminatında yoğun bakım, küçük müdahale, suni uzuv, refakatçi, ambulans, yemek, kemoterapi ve tıbbi malzeme teminatları yer alır. İki teminattan da yararlanılabilmesi için şu şartların taşınması gerekir; gidilen özel hastanenin Türk Nippon ile anlaşmasının bulunması, hastanenin ve doktorun SGK anlaşmasının olması, branşın şirketle anlaşmasının olması ve rahatsızlığın poliçe şartlarına uymasıdır.

Türk Nippon Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ömür boyu garantisi Türk Nippon tarafından verilen bir garantidir. Bu garantiden yararlanmak için sigorta sahiplerinin yaptırdıkları tamamlayıcı sağlık sigortasını 3 yıl üst üste yenilemiş olması gerekir. Böylelikle firma sigorta sahiplerinde belirli kriterlere göre inceleme yaparak kişilerin ömür boyu yenileme garantisine sahip olmasını sağlar. Ancak ömür boyu yenilemenin yapılabilmesi için kişilerin 53 yaşından önce sigortayı yaptırmış olmaları gerekir.

Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Hangi Yaş Aralığındaki Kişiler Alabilir?

Türk Nippon’dan tamamlayıcı sağlık sigortasını 0 ile 59 yaş aralığındaki kişiler satın alabilirler. 59 yaş da dahil olmak üzere satın alınabilen bu sigorta için en önemli şart kişilerin aktif olan Sgk kayıtlarının olmasıdır. Bu sayede sigorta yaptırılarak özel hastanelerde kullanılabilir. Aksi takdirde özel hastanelere gidilse dahi ücret farkı ödenir.

Bekleme Süresi Var Mıdır?

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortasında üç aylık bekleme süresi vardır. Bu bekleme süresi poliçede belirtilen hastalıkların müdahalesi ve tedavileri için gerekli olan bekleme süresidir. Özel hastanelerde tedavinin yapılması için 3 aylık sürenin dolması gereken rahatsızlıklardan bazıları şunlardır;
 • Böbrek rahatsızlıkları (kronik)
 • Kalp rahatsızlıkları
 • Prostat
 • Omurga rahatsızlıkları (cerrahi)
 • Fıtık çeşitleri
 • Organ yetmezliği
 • Varis
 • Diz ve omuz cerrahisi rahatsızlıkları
 • Kanser türleri
 • Rahim veya meme rahatsızlıkları
 • Safra kesesi rahatsızlıkları
Bu hastalıkların kaza ya da acil olarak yaşanması durumunda bekleme süresi uygulanır ve bu sebeple kişiler ücret ödemek zorunluluğu yaşarlar.

Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Doğum Teminatı Var Mıdır?

Doğum masrafları kişiler için ağır bir yük olabilir. Bu sebeple kişiler sigorta yaptırarak doğum için gerekli masrafların sigorta tarafından karşılanmasını isterler. Bu sebeple yaptıracakları sigortada doğum teminatının olup olmadığını merak ederler. Ancak firmaya ait olan tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatı bulunmaz. Bu sebeple kişilerin doğum için hastaneye gitmeleri durumunda hazırlıklı olmaları gerekir.

18 Yaşından Küçükler Tek Başına Yapabilir Mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından çocuklarında yararlanması mümkündür. Ancak 18 yaşından küçük olan kişilerin bu sigortayı kendilerinin yaptırmaları mümkün değildir. Bu kişiler tek başlarına değil aileleri birlikte sigorta yaptırabilirler. Ayrıca bu çocukların tek başına sigortalanmaları için 18 yaşından birisinin o çocuğu tek başına sigorta ettirmesi gerekir.

Turk Nippon Sigorta Geçmişten Gelen Rahatsızlıkları Karşılar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamında sigorta yaptıran kişilerin sigorta öncesi dönemde geçirmiş oldukları hastalıklar yer almaz. Bu sebeple de sigorta geri dönüşümlü olarak bu hastalıkların masraflarını karşılamaz. Ancak Turk Nippon Sigortanın geçmişten gelen rahatsızlıkları karşılayan farklı bir tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü vardır. Bu Tamamlayıcı sigorta ürünü için tamamlıyo danışmanları ile görüşebilirsiniz.

Covid-19 Masraflarını Karşılıyor Mu?

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortasında Covid-19 salgın hastalıklar için kişileri teminat altına almaktadır. Bu nedenle Covid-19 salgınına yakalananlar, tedavi ve teşhis için özel hastanelere gittiklerinde fark ücreti ödemezler

Turk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Genel Bakış

Türk Nippon sağlık sigortasında tedavi teminatları dışında kişilere sunulmuş ek teminatlar ve avantajlar vardır. Bu teminatlar sayesinde kişiler rahatsızlıkları için daha az ücret öderken rahatsızlıklarından kurtulma şansı elde ederler. Diş, psikolojik danışmanlık, dar check up, kritik hastalıklar ve diyetisyen tasarruf planları tamamlayıcı sağlık sigortasında yer alan avantajlardır. Diş tasarruf planından yararlanmak isteyenler yılda bir defa diş tasarruf hakkını kullanabilirler. Bu hak içerisinde diş muayenesi, diş röntgeni ve diş taşlarının temizlenmesi hizmetleri vardır. Diyetisyen ve psikolojik danışmanlık tasarruflarında ise kişiler ilk seanslarında ödeme yapmazken devam eden görüşmeleri için %30 indirimli ödeme yaparlar. Dar check up hizmeti poliçe kapsamında yer aldığında yılda bir kere check up yaptırma hakkı olur. Bu hizmetler kolesterol, açlık kan şekeri, sedimantasyon, tek yönlü akciğer grafisi, tam kan sayımı ve idrar tahlili ile doktor muayenesidir. Kritik hastalıklar içinse kişiye 10 bin TL para ödemesi yapılır. Ancak bunun için kritik hastalığın sigortanın yapılmasından sonra ortaya çıkması gerekir. Kritik hastalıklar arasında ise kanser, inme, böbrek yetmezliği, kalp krizi, kroner arter cerrahisi, körlük, organ nakli, parapjeli ve multiple skleroz hastalıkları yer alır.

Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2020?

Türk Nippon Tamamlayıcı sağlık sigortası 2020 yılı fiyatları kişişin yaşadığı ile,yaşa ve cinsiyete göre farklılık göstermektedir. Ancak sizin için örnek 2020 yılı için Türk Nippon Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat tablosu hazırladık. İstanbul'da yaşayan 30 yaşındaki bireyin fiyat tablosu aşağıdaki gibidir.

Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler?

Sigortadan yararlanabilmek için özel hastanenin Türk Nippon'la anlaşmasının bulunması gerekir. Şirketin anlaşmalı olduğu Türkiye genelinde çok sayıda hastane bulunur. Firmanın anlaşmalı olduğu hastanelerden bazıları ise şunlardır;
 • Adana: Altınkoza, Güzel Yalı, Güney Adana, Ömür ve Odak hastaneleri vs.
 • İstanbul: Afiyet, Asya, Ataşehir, Doğa, Duygu, Eren, Göztepe ve Medicana Çamlıca hastaneleri vs.
 • Manisa: Akhisar. Medigün, Özel Sarıkız, Sekiz Eylül ve Salihli hastaneleri vs.
 • Konya: Anıt, Farabi, Selçuklu, Park Hayat, Medova ve Medicana Hastanesi vs.
 • Samsun: Liman, Medibafra, Liv, Atasam ve Büyük Anadolu Çiftlik hastaneleri vs.
Bu hastanelere ve anlaşma bulunun diğer hastanelere ulaşmak için http://www.turknippon.com/DynamicPage?Query=AnlasmaliSaglik adresi kullanılarak sorgulama yapılır. Sorgulama sonucunda da hastanelerin ismi not alınarak yaşanılan şehirdeki özel hastaneye rahatsızlık sebebiyle gidilebilir.

Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Müşteri Hizmetleri

Türk Nippon’un avantajlı tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırarak özel hastanelerde ücret ödememeyi düşünen kişiler gerekli bilgiyi firmanın müşteri hizmetleri hattından alabilirler. Bu hat 444 8867 numaralı bir hattır ve tüm hafta boyunca 24 saat hizmet verir. Bu sayede sigorta için firmaya ulaşmak isteyenler anında ulaşma şansı elde ederek kendilerine tamamlayıcı sağlık sigortalarından yaptırabiliyorlar.