Sompo Sigorta, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sompo tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti alındığı zaman ortaya çıkan fark ücretlerini karşılayan bir sağlık sigortası ürünüdür.

Hemen Fiyatları Karşılaştır
Muayene Sayısı :
+10
Yatarak Tedavi :
Sınırsız Limit
Bekleme Süresi :
3 ay
Ömür Boyu Yenileme :
Var
Müşteri Hizmetleri :
Acil Ambulans :
Sompo Sigorta Logosu

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sompo tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti alındığı zaman ortaya çıkan fark ücretlerini karşılayan bir sağlık sigortası ürünüdür Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) Sompo Sigorta tarafından yapılan bir özel sağlık sigortasıdır. Bu sigorta ile özel hastanelerdeki yüksek olan fark ücretleri ödeme sorunu ortadan kalkar. Ücretler sigorta tarafından karşılanır ve kişiler yaptırdıkları sigorta sayesinde özel hastanelerde tedavileri ve muayeneleri için kaliteli hizmet alma şansı elde ederler. İlave ücret ödemeden tedavi ve muayene olmak içinse tedavi amacıyla gidilen özel hastanenin Sompo Sigorta ve SGK ile anlaşmasının olması şarttır.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları?

Sompo Sigorta TSS’de iki tane teminat vardır. Bunlar ayakta tedavi teminatları ve yatarak tedavi teminatlarıdır. Yatarak tedavi teminatında kişiler %100 oranında hizmet alırlar ve bu hizmette belirlenmiş bir limit yoktur. Bu teminat içerisinde evde bakım, diyaliz, yoğun bakım, yardımcı malzeme (tıbbi), kemoterapi, cerrahi yatış, refakatçi gideri, dahili yatış ve fizik tedavi (ameliyat sonrasında) yer alır. Sigortanın ayakta tedavi teminatında ise 10 adet limit vardır ve bu limit 1 yıl için belirlenmiştir. Bu limitler dahilinde sigorta sahipleri laboratuvar, fizik tedavi, muayene, radyoloji ve tanı yöntemleri gibi hizmetler alabilirler.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları?

Sompo Sigorta’nın TSS fiyatları sigortadan yararlanacak kişinin yaşına ve seçilen teminat türüne bağlı olarak değişebilir. Bu sebeple kişilerin sigorta için kesin fiyat bilgisini firmayla yaptıkları görüşmeler sonrasında almaları gerekir. Ancak sadece yatarak tedavi teminatının yatarak + ayakta tedavi teminatından daha uygun fiyatlı olduğunu bilmeleri gerekir.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu anlaşmalı hastaneler Sompo Sigorta’nın sunduğu kurum tiplerine bağlı olarak farklılık gösterir. Kurum tipleri Tamamlayıcı Sağlık A, B, C ve Check Up Network kurum tipleridir. https://www.somposigorta.com.tr/anlasmali-saglik-kuruluslari adresinde kurum tipini seçen kişiler kurum türü ve il bilgisi girerek anlaşmalı olan hastaneleri öğrenerek tedavileri için başvurabilirler. Bu sayede yüksek fark ücretlerinden kurtulurlar.

Sompo Sigorta Ömür Boyu Yenileme Garantisi?

Sompo Sigorta ömür boyu yenileme garantisini tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanan kişilere verir. Ancak kişilerin bu garantiyi almaları için üst üste sigortalarını yenilemeleri ve poliçe şartlarına uygun olarak hizmet almaları gerekir. Sigortanın yenilenmesi içinse var olan sigortanın bitmesine azami 15 gün kala firmaya başvurarak yenileme talebinde bulunulması gerekir. Üst üste tamamlayıcı sağlık sigortasını yenileyen kişiler Sompo Sigorta’nın yaptığı sağlık durumu ve şartlara uygunluk incelemesinin ardandan ömür boyu yenileme garantisini alabilirler. Ancak bu garantinin alınması için kişilerin sigortaya ilk başvurularının 56 yaş öncesinde yapılmış olması gerekir.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Hangi Yaş Aralığındaki Kişiler Alabilir?

Sompo Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını vermek için belirlediği yaş aralığı 0-56 yaştır. Bu yaş aralığındaki herkes bu sigortadan yararlanma hakkı elde ederler. Kişiler bu sigortayı kendi başlarına yaptırıp kullanabilecekleri gibi şirketin indirimli olarak sunduğu aile poliçesinden de yararlanabilirler. Yaş aralığının 0-18 yaşta olması durumunda ise çocukların sigorta başvuruları aileler tarafından yapılır ve aksi gerekmedikçe aileleriyle birlikte poliçe hakkı elde ederler.

Bekleme Süresi Var Mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında bekleme süresi vardır. Bu süre yatarak tedavi planında geçerli olan bekleme süresidir. Yatarak tedavi için uygulanan bekleme süresi 3 aydır ve bu süre sigortanın başlamasıyla birlikte başlar. Bu süre zarfında kalp hastalıkları, kanser, kronik hastalıklar, böbrek, prostat ve mesane hastalıkları, fıtıklar, tiroid rahatsızlıkları, mide rahatsızlıkları ve rahim rahatsızlıkları sigorta kapsamı dışında kalır. Belirtilen hastalıklar için özel hastanelere gidildiğinde 3 aylık bekleme süresi dolmadıysa giderler sigorta tarafından karşılanmaz ve kişilerin ödeme yapmaları istenir.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Doğum Teminatı Var Mıdır?

Sompo’nun tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları arasında doğum teminatı yoktur. Bu sebeple sigorta tarafından doğum masrafları karşılanmaz. Ancak sigorta yaptıran kadınlar isterse şirketin tamamlayıcı sağlık sigortasına ek olarak sunduğu doğum paketini veya doğum, muayene ve rutin paketini satın alabilirler. Bu sayede özel hastanelere doğum veya kontroller için gittiklerinde paket kapsamında fark ücretini ödemezler. Bu paketler TSS’ye ait olan yatarak tedavi veya ayakta/yatarak tedavi teminatına ek olarak satın alınabilir. Doğum paketinden yararlanmak içinse T.C vatandaşı olunması ve yaş şartının taşınması gerekir.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Müşteri Hizmetleri

Sompo Sigorta’nın müşteri hizmetleri numarası 0850 250 81 81’dir. Bu numara üzerinden 7/24 sigortalarla ilgili sorular firmaya iletilebilir ve sorulara cevap talep edilebilir. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasına dair poliçe bilgileri ve sağlık konularındaki sorular içinse şirketin danışma hattı olan 0850 0 757 numarası aranılarak bilgi alınabilir.

18 Yaşından Küçükler Tek Başına Yapabilir Mi?

Yaşı 18’den küçük olanların tek başlarına sigorta yaptırmaları mümkün olmaz. Onlar için sigorta yaptırma hakkı ebeveynlerine aittir ve ebeveynler şirketten talep ederek çocukları için tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabilirler. Ancak bu kişilerin kendileri ile birlikte ailelerine sigorta yaptırmak istemeleri durumunda ayrı poliçe yapılmaz. Kişiler kendileri veya çocukları için ayrı poliçe istediklerinde yeni poliçe hazırlanır.

Geçmişten Gelen Rahatsızlıkları Karşılar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçmiş rahatsızlıkları için verdiği teminat yoktur. Bu sebeple kişilerin sigortayı yaptırmadan önce yakalandıkları hastalıkları ve rahatsızlıklar sigortaya dahil edilmez. Bu neden hastalıklara sahip olan kişiler özel hastanelerde tedavi olmaları durumunda fark ücretlerini ve diğer masrafları öderler. Hastalığın sigortanın yapıldığı tarih sonrasında tekrar nüksetmesi durumunda da sigortanın karşılaması mümkün olmaz. Bunlar dışında kişilerde bulunan ve sonradan ortaya çıkan genetik rahatsızlıkların tedavi ücretleri sigorta tarafından karşılanmaz.

Ürün Avantajları

Sompo Sigorta tarafından insanlara sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası beraberinde pek çok avantajı getiren bir sigortadır. Sigortanın avantajlarından en önemlisi hastalık ya da kaza sebebiyle özel hastanelere giden kişilerin tedavileri sonunda özel hastane fark ücretlerini ödememeleridir.

Hastalığa bağlı olarak çok yüksek olan bu ücretlerden sigorta sayesinde kurtulunur. Bu ücretler sigorta tarafından karşılandığı için kişiler sadece SGK tarafından talep edilen muayene ücretini öderler. Ürünün kişilere sunduğu diğer avantaj ise tedavi çeşitlerinin seçilebilmesidir. TSS’den yararlanmak isteyen kişiler isterlerse yatarak tedavi isterlerse yatarak/ayaktan tedavi paketlerini seçebilirler. Bu paketleri yine isterlerse sadece kendileri için isterlerse de aileleri için yaptırabilirler ve Sompo Sigorta sayesinde satın alacakları paketler için uygun fiyat ödemeleri yaparlar.

Sompo Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık sigortası satın alındığında 24 saat müşteri hizmetlerinden yararlanma avantajı elde edilir. Ayrıca internet sigortacılık hizmetlerinden yararlanılarak uygun fiyatlarla poliçe yenilenmesi, poliçe satın alımı gibi işlemler online olarak yapılabilir. Online işlemler için ise somposigorta.com.tr adresi kullanılabilir. Sigortayı kendileri için yaptıran kişiler ailelerinin de bu sigortadan faydalanmasını istediklerinde aile indirimi avantajına sahip olurlar. Bu sayede tüm aile için yaptıracakları sigorta için tek tek yaptıracakları sigortadan daha az ücret öderler.

Sompo’nun sigorta ürünün son avantajları ise geri ödeme ve nakit para avantajlarıdır. Geri ödeme avantajları öğretim üyelerinin kamuya bağlı olan üniversite hastanelerinde tedavi olmaları durumunda ödedikleri fark ücretini sonradan geri alma avantajıdır. Nakit para avantajı ise TSS yaptıran kişilerin sompo tarafından verilen hastanede gündelik yatış tazminatı avantajıdır. Bu tazminatı alan kişiler paraya ihtiyaç duydukları zamanlarda bu parayı değerlendirebilirler.
Koronavirüs (Covid-19) Tedavisi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Mıdır? Hangi Kurumlarda Geçerlidir?
Koronavirüs tedavisi normal şartlarda Sompo’ya ait olan tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değildir. Ancak şirket tarafından kapsam dışında olmasına rağmen koronavirüse yakalanan kişilerin masraflarının bu sigorta aracılığıyla karşılanmasına karar verilmiştir. Koronavirüs tedavisi olan kişilerin sigortadan yararlanabilmesi için Sompo Sigorta ile anlaşmalı olan pandemi ilan edilmiş özel hastanelerde tedavi görmeleri gerekir.

Salgın hastalık için ödenecek masrafların tutarı ise kişilerin yaptırmış oldukları TSS poliçesinde belirtilen limit kadardır. Bu limite ek olarak poliçede yer alan şartlarda dikkate alınarak pandemi özel hastaneleri masrafları sigortadan karşılanır ancak bu istisna olan bir durumdur. Sigortadan yararlanılması içinse covid-19 virüsünün sigorta yapıldığı tarihten sonra kapılmış olması ve tedavi olunması gerekir. Hastalığa poliçe tarihinden önce yakalanılmışsa kişilerin masraflarını kendi bütçelerinden ödemeleri gerekir. Pandemi özel hastaneleri dışında sigortanın covid-19 tedavisini karşıladığı bir kurum yoktur.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Hesaplama
Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası prim hesaplaması kişilere göre yapılır. Bu sebeple kişilerin prim hesaplamasından yararlanmak için tamamliyo.com sayfasımızda yer alan teklif formunu doldurmaları gerekir. Bu formda yer alan tc kimlik numarası, cep telefonu ve email bölümleri doldurularak firmadan prim teklifi alınabilir. Bu teklif kişinin özelliklerine bağlı olarak hazırlanır ve kişiler bu teklifi uygun bulmaları halinde satın alabilirler. Hesaplamanın ardından online olarak satın alma işlemini tercih etmemeleri durumunda müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
Kredi Kartına Taksit Yaptırabilir Miyim?
Sompo Sigorta’nın verdiği sigorta hizmetleri arasında bulunan tamamlayıcı sağlık sigortasını almak isterseniz ödeme için kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartı kullanmanız durumunda kredi kartına taksit imkanından yararlanabilirsiniz. Ancak taksitle sigortayı alabilmeniz için kredi kartınızın şirketin anlaşmasının bulunduğu bankalara ait olması gerekir. Anlaşmanın bulunduğu kredi kartlarından birini kullanmanız durumunda ise taksit sayınız bankanızın belirlemiş olduğu sayıda olur. Ayrıca ödemeyi taksitli olarak yaptığınız için faiz ödemezsiniz.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Sunar Mı?
Tamamlayıcı sağlık sigortalarında doğum teminatı da bulunabilir. Ancak Sompo tarafından yapılan TSS’de doğum teminatı yoktur. Sigorta şirketi bu teminat dışında kişilere tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi sunmuştur. Doğum paketi sayesinde kişilerin özel hastanelerde doğum ve doğum öncesi tedavi ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmuştur. Ancak bu paketin alımıyla doğum için özel hastanelere ücret ödenmez. Ancak bu paketten yararlanırken poliçeye eklenmiş olan özel şartlar ve genel şartlara bağlı olarak hizmet alınabilir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortamı Başka İlde Kullanabilir Miyim?
Evet Sompo Sigorta tarafından yaptırdığınız tamamlayıcı sağlık sigortanızı başka bir ilde kullanabilirsiniz. Çünkü sigortayı yaşadığınız ilde kullanma gibi bir şart yoktur. Türkiye’nin her ilinde özel hastanelerde sigortanızın size sunduğu teminatlardan yararlanabilirsiniz. Ancak sigortanın geçerli olması için Sompo Sigorta ile anlaşmalı özel hastaneleri seçmeniz ve özel hastaneye gitme rahatsızlığınızın sigorta kapsamında olması lazımdır.