Ray Sigorta, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'nın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi ek masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür. Yılda 10 defa ücretsiz muayene hakkını sahip olursunuz ve ameliyat masraflarınız poliçe teminatları dahilinde %100 karşılanır. Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir.


Muayene Sayısı :
+10
Yatarak Tedavi :
Sınırsız Limit
Bekleme Süresi :
3 ay
Ömür Boyu Yenileme :
Var
Müşteri Hizmetleri :
Acil Ambulans :
zolfin

Ray Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'nın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi ek masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür. Yılda 10 defa ücretsiz muayene hakkını sahip olursunuz ve ameliyat masraflarınız poliçe teminatları dahilinde %100 karşılanır. Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir.

Ray Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları?

Ray Sigorta müşterilerine iki farklı tamamlayıcı sağlık sigortası sunar. Bu sigortalar medium ve small tamamlayıcı sağlık sigortalarıdır. Bu sigortalarda teminatlar farklılık gösterir ve kişiler istedikleri teminata sahip sigorta paketini tercih edebilirler. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Medium paketinde yatarak tedavi, ayakta tedavi, doğum teminatı ve annelik teminatı sunar. Yatarak tedavi teminatında refakatçi, yoğun bakım, ameliyat, koroner anjiyografi ve yemek gibi hizmetler vardır ve bu hizmetler limitsiz olarak sigorta tarafından karşılanır.

Ancak yatarak tedavi teminatında yer alan ameliyat malzemeleri yıllık olarak 10 bin tl limitine sahiptir. Ayakta tedavide ise röntgen, muayene, tahlil, fizik tedavi ve modern teşhis hizmetleri teminatları yer alır. Bu hakların toplamda 8 kez kullanım sınırı vardır. Doğum ve annelik teminatı ise yıllık olarak limitsizdir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Small paketinde ise yatarak tedavi, doğum ve annelik teminatı vardır. Bu pakette ayakta tedavi teminatı bulunmaz Yatarak tedavi hizmetlerinde ameliyat malzeme yıllık 10 bin tl iken diğer teminatlar limitsizdir. Ray Sigorta tarafından verilen bu sigortada belirlenen teminatlar dışında yılda bir kere olmak üzere check up ve diş sağlığı muayenesi hakkı kullanılabilir.

Ray Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları?

Ray Sigorta’nın yapmakta olduğu tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatları sigortanın small ve medium olmasına bağlı olarak değişir. Aynı zamanda sigortanın teminat kapsamı da fiyatın belirleyicisidir. Sigortadan yararlanmak isteyen kişilerin bulundukları şehirlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ray Sigorta Ömür Boyu Yenileme Garantisi?

Ray Sigorta’nın ömür boyu yenileme garantisi bulunur. Bu garantinin elde edilmesi için 1 yıl geçerlilik süresi olan sigortayı hiç aksatmadan 5 yıl boyunca yenilemiş olmak gerekir. 5 yıllık sigortalılık süresini dolduran kişilerin sağlık risklerinin hangi oranda olduğu şirket tarafından incelenerek riskin yüksek olması durumunda ömür boyu yenileme garantisi verilir.

Bu garantiyi alan kişilerin her yıl aynı planı kullanması gerekir. Ömür boyu yenileme garantisi tüm aile için verilmez. Sigortalı olan kişilerin hastalık risklerine bağlı olarak kişi başına verilir. Ayrıca 18 yaşına kadar olan çocuklarda ömür boyu yenileme garantisi bir yılın sonunda verilebilmektedir.

Ray Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Hangi Yaş Aralığındaki Kişiler Alabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanılabilmesi için şirketin belirlemiş olduğu bir yaş aralığı vardır. Bu yaş aralığı 0-64 yaştır. Kişiler 64 yaşına gelene kadar bu sigortayı kullanabilirler ancak bu yaşın dolduğu durumlarda da sigortadan yararlanma hakkı vardır. Bu hak için ise kişilerin ömür boyu sigorta yenileme hakkını kazanmış olmaları ve sigortanın belirlediği şartları taşımaları gerekir.

Ray Sigortada Bekleme Süresi Var Mıdır?

Ray Sigorta’ya ait olan tamamlayıcı sağlık sigortasında bekleme süresi vardır. Bu süre bir yıldır ve bu süre içerisinde pek çok hastalık tamamlayıcı sigorta kapsamına alınmaz. Hastalığın ani yaşanması ve kaza olması da bu şartı değiştirmez ancak süre sonunda sigortadan yararlanılabilir. Bir yıllık bekleme süresi gereken hastalıklar arasında şunlar bulunur; rahim ameliyatı, sinüzit, böbrek rahatsızlıkları, fıtıklar, menisküs, multiple skleroz, varis, fissür ameliyatları, katarakt, omurga cerrahisi ve glokom gibi rahatsızlıklardır.

Sigortada doğum teminatının bulunması durumunda ise bekleme süresi 5 aydır. Bu süre içerisinde doğum, düşük, sezaryen, komplikasyonlar ve kontroller sigorta kapsamında yer almaz.

Bekleme süresine takılmak istemeyenlerin ise farklı bir sigorta şirketinden Ray Sigorta’ya geçmeleri gerekir. Böylelikle 1 yıl beklemeden ücretsiz hizmet alabilirler.

Ray Sigorta Covid-19 Masraflarını Karşılıyor Mu?

Ray Sigorta’ya ait olan tamamlayıcı sağlık sigortasında covid-19 masrafları karşılanmaz. Ancak sigorta şirketini başvurarak covid-19 masraflarının karşılanması için yeni bir sigorta yaptırılabilir. Covid-19 masraflarına dair bilgi almak için şirketin müşteri hizmetleri aranabilir ya da www.raysigorta.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Ray Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Doğum Teminatı Var Mıdır?

Ray Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatı vardır. Bu teminattan kişiler sigortayı yaptırırken belirlenen limit oranında yararlanabilirler. Bu teminat sayesinde düşük, normal doğum, erken doğum, hiperemezis, doğum komplikasyonları ve sezaryen gibi hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanılır. Ancak sigortanın ilk defa yaptırılması durumunda kürtaj, hamilelik rutin kontrolleri ve doğum masraflarını sigorta karşılamaz.

18 Yaşından Küçükler Tek Başına Yapabilir Mi?

18 yaşından küçükler tek başına sigorta yapamazlar. Bu yaş grubundaki kişilerin aileleriyle birlikte sigortalanmaları gerekir. Bu kişiler 18 yaşlarına ulaştıklarında belirli limite göre sigortayı kendileri yaptırma hakkı kazanabilirler.

Geçmişten Gelen Rahatsızlıkları Karşılar Mı?

Sigorta geçmişten gelen rahatsızlıkları karşılamaz. Geçmişten gelen rahatsızlıkların devamlılık göstermesi de hastalıkların sigorta kapsamına alınmasını sağlamaz. Ayrıca rahatsızlığın doğuştan geliyor olması ancak sonradan ortaya çıkması gibi durumlarda da hastalıklar sigortaya dahil edilmez.

Ray Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler?

Sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip müşterilerinin yararlanabilmesi için anlaşmalı olduğu çok sayıda hastane vardır. Bu hastaneler Türkiye’nin farklı illerinde hizmet veren kaliteli aynı zamanda da Sosyal Güvenlik Kurumu’yla anlaşmalı olan hastanelerdir. Bu hastaneler arasında şunlar vardır; Academic Hospital, Acıbadem Hastaneleri, Ada Tıp, Adana Metro, Ahu, Aile, Yüzyıl, Yeni Vizyon, Versa, Ufuk Üniversitesi ve Trakya Hastanesi gibi hastanelerdir. Şirketin anlaşmalı olduğu kurumlar arasında ağız diş sağlığı merkezleri, eczaneler, fizik tedavi merkezleri ve laboratuvarlar da vardır.

Ray Sigorta Müşteri Hizmetleri

Ray Sigorta müşteri hizmetleri numarası 444 4 729 nolu numaradır. Bu numara haftanın her günü 24 saat müşterileri için sigorta danışmanlığı hizmeti verir. Tamamlayıcı sağlık sigortasına dair merak ettikleri konular olanlar ve bu konuları uzmanından öğrenmek isteyenler müşteri hizmetlerini diledikleri zaman arayarak sorularını iletebilirler. Müşteri hizmetleri aramalara anında cevap verdiği içinde bekleme yapmadan kafalarına takılan sorulara cevap bulabilirler.