HDI Sigorta, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Hdı Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'nın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi ek masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür. Yılda 10 defa ücretsiz muayene hakkını sahip olursunuz ve ameliyat masraflarınız poliçe teminatları dahilinde %100 karşılanır. Hdı tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir.


Muayene Sayısı :
+10
Yatarak Tedavi :
Sınırsız Limit
Bekleme Süresi :
3 ay
Ömür Boyu Yenileme :
Var
Müşteri Hizmetleri :
Acil Ambulans :
Hdı Sigorta Logosu

HDI Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Hdı Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'nın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi ek masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür. Yılda 10 defa ücretsiz muayene hakkını sahip olursunuz ve ameliyat masraflarınız poliçe teminatları dahilinde %100 karşılanır. Hdı tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir.

Hdı Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını tercih edecek kişiler için sunduğu dört farklı plan vardır.Bu planlar ayakta tedavi, yatarak tedavi, a plus yatarak tedavi ve a plus ayakta+yatarak tedavidir. Kişiler bu planlardan birisini tercih ederek sigortanın yapılmasını firmadan talep edebilirler. Sigorta tüm Türkiye’de geçerliliği olan bir sigortadır ve özel hastanelerde gerçekleşen tedavilerde fark ücreti ödemesi sigorta poliçesinde yazan özel şartlara uygun olarak gerçekleşir. Ayrıca sigortanın geçerli olması için hastalığın teşhisinin sigortanın başlamasından sonra olması gereklidir.

HDI Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını Hdı Sigorta farkıyla yaptırmak isteyenlerin yararlanabilecekleri 3 teminat bulunur. Bu teminatlar ayakta tedavi, yatarak tedavi ve isteğe bağlı teminatlardır. Ayakta tedavi teminatında muayene, laboratuvar testleri, görüntüleme, ileri tanı ve fizik tedavi hizmetleri vardır. Kişilerin ayakta tedavi teminatından yararlanabilmesi içinse yatarak tedavi ihtiyacının olmadığı rahatsızlıklar sebebiyle özel hastaneye başvurmaları gerekir.

Ayakta tedavi teminatını alan kişiler bu teminat sayesinde yılda 10 kere ayakta tedavi olabilirler. Yatarak tedavi teminatında ise cerrahi yatış, acil müdahale, radyoterapi, yoğun bakım hizmetleri ile hastane odası, yemek ve refakatçi giderleri karşılanır. Ancak yatarak tedavide bu giderlerin karşılanması yapılan sigortanın limit, fiyat ve hizmet detaylarına göre gerçekleşir. Yatarak tedavi teminatını alan kişiler limitsiz kullanım hakkına sahiptir.

Bu teminat içerisinde yer alan tıbbi malzemelerden ise yıl boyunca 30 bin tl tutarından kullanım hakkı vardır. İsteğe bağlı teminatlar içinde ise ambulans, acil sağlık hizmetleri, acil diş, check up ve dolgulu diş teminatlarıdır. Acil diş, check up ve dolgulu diş teminatlarından kişilerin yılda 1 defa yararlanma hakkı vardır. Acil diş teminatından yararlanılması için dişin apseli, ağrılı ve kanamalı olması durumlarında ve travma kaynaklı diş sorunlarında sigorta geçerli olur.

HDI Sigorta Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var mı?

Ömür boyu yenileme garantisi Hdı Sigorta tarafından verilen hizmetlerdendir. HDI Sigorta Tamamlayıcı sağlık sigortasını 60 yaşından önce yaptıran kişiler 3 yıl boyunca sigortayı yenileyerek kullanmaları durumunda yenileme garantisi alabilirler. Ancak garantinin alınabilmesi için 3 yıl tamamlanmasının ardından kişilerin hastalık risklerinin ve sağlıklarının kontrolü yapılır. Bu kontrol sonrasında yenileme garantisine uygun olmaları durumunda garantiyi alabilirler. Ancak şirketin zaman içerisinde bu garantiyi tekrar kontrole tabi tutma ve garantiyi iptal etme gibi hakları da vardır.

HDI Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Hangi Yaş Aralığındaki Kişiler Alabilir?

Hdı tamamlayıcı sağlık sigortasını kullanmak isteyenlerin bulunmaları gereken yaş aralığı 0-59 (dahil) yaşlardır. Ancak 60 yaştan önce sigortanın yaptırılmış olması durumunda sigortanın yenilenmesi hakkı 70 yaşına kadar devam eder. Böylelikle kişiler 70 yaşlarına gelene kadar tamamlayıcı sağlık sigortasını kullanabilirler. Ancak 0 (en az 15 gün) yaştan itibaren çocukların sigortalanmaları 18 yaşını geçmiş birisi tarafından aile poliçesine bağlı olarak mümkün olur. Sigorta için aile poliçesini tercih edenler ise aile indiriminden yararlanabilirler. Tek başına sigortalanmak için 18 yaşında olmak gerekir.

HDI Sigorta Covid-19 Masraflarını Karşılıyor Mu?

Hdı Sigorta’nın kişiler için yaptığı tamamlayıcı sağlık sigortasında salgın korona tedavisi yani covid-19 sigorta kapsamındadır. Bu sebeple Covid-19 teşhisi sebebiyle özel hastanelerde tedavi olan kişiler bu tedavi için ödemeleri gereken fark ücretlerini sigorta şirketi ödemektedir.

Bekleme Süresi Var Mıdır?

Sigortada yatarak tedavi için 3 ay bekleme süresi vardır. Bu süre sigortanın başlamasıyla birlikte işlemeye başlar ve 3 ayın tamamlanmasıyla yatarak tedavi hakkı kullanılabilir hale gelir. Yatarak tedavi için 3 ay bekleme süresi bulunan hastalıklar arasında kronik hastalıklar, epilepsi, kalp damar, fıtıklar, rahim hastalıkları, organ nakilleri, karaciğer ve göz hastalıkları vardır.

HDI Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Doğum Teminatı Var Mıdır?

Hdı Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatı yoktur. Bu sebeple doğum kontrolleri, doğum işlemleri, tetkikler, testler, normal ve sezaryen doğumlar için özel hastaneleri tercih edenler aradaki fark ücretini ödemek zorundadırlar.

HDI Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Müşteri Hizmetleri

Hdı Sigorta şirketine ulaşarak tamamlayıcı sağlık sigortasına dair sorularını iletmek isteyenler 0850 222 8 434 müşteri hizmetlerinden ulaşabilirler. Kişilerin kolay bir şekilde ulaşabilecekleri bu hat her gün ve her saat aktiftir. Böylelikle sigortaya dair soruları olanlar, çözüm arayanlar ve hizmet detaylarını merak edenler bilgi sahibi olabilirler.

18 Yaşından Küçükler Tek Başına Yapabilir Mi?

18 yaşını geçmemiş olan kişilerin sigortayı tek başlarına yapmaları mümkün değildir. 18 yaşından önce Hdı Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanma hakkı aile poliçesine bağlı olarak veya 18 yaşından büyük biriyle aynı poliçe kapsamına alınarak mümkün olur. Sigortanın aile veya yetişkin birey tarafından yaptırılmasına bağlı olarak sigortalanabilecek en küçük kişi ise 15 günlük bebeklerdir.

Geçmişten Gelen Rahatsızlıkları Karşılar Mı?

Kişilerin geçmişten gelen rahatsızlıkları Hdı tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamında bulunmaz. Bu sebeple kişilerin geçmişten gelen ve günümüzde süregelen hastalıkları için özel hastanelerde ücret ödemeleri gerekir. Ayrıca söz konusu sigortanın başlama tarihinden sonra kişilerde teşhis edilen genetik hastalıklar, motor gelişim bozuklukları, polikistik böbrek, omurga eğrilikleri gibi rahatsızlıklar da sigortadan karşılanamaz. Kişilerin sigorta yaptırmadan önce ameliyat olmaları ve ameliyat sonrasında rahatsızlığın tekrar etmesinde de sigorta teminatı bulunmaz. Bu durumda olan kişinin tekrar tedavi için özel hastaneye gitmesi durumunda kendisinden talep edilen ücreti ödemesi gereklidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olan kişilerin bilmeleri gereken teminat dışı durumlar vardır. Bu durumlardan haberdar olunmaması durumunda özel hastanelere gidişte tedavi sonrasında yüksek fark ücretleri ödenmek zorunda kalınabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının teminat dışı durumları arasında şunlar vardır;
 • Sigorta öncesinde yaşanan rahatsızlıklar
 • GSS sigortasının işlemediği durumlarda yaşanan rahatsızlıklar
 • Sigorta şirketinin anlaşmasının bulunmadığı hastanelerde yapılan tedaviler
 • Hastane doktorunun ya da hastanenin SGK ile anlaşmalı olmadığı durumlar
 • Omurga rahatsızlıkları sebebiyle tedavi olunmasında
 • Genetik rahatsızlıklar
 • Obezite tedavileri
 • Göz tedavileri ve gözlük ihtiyaçları
 • Estetik tedavileri
 • Ortopedi tedavileri
 • Doğum masrafları
 • Ruh ve sinir hastalıkları
 • Demans rahatsızlıkları
 • Meslek hastalıkları
Bu hastalıklar ve diğerlerinin sigortada yer almadığı poliçede yer alır ve şirket tarafından kişilere bildirilir. Bu sayede kişiler bu rahatsızlıklarla özel hastaneye gitmeleri durumunda sahip oldukları sigortanın geçerli olmadığını bilirler.
Hdı Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları?
HDI Tamamlayıcı sağlık sigortasında fiyatlar kişilerin sigorta içerisinde yer almasını istedikleri teminatlara bağlı olarak belirlenir. Bir kişinin ayakta ve yatakta tedavi teminatlarını içeren sigorta yaptırması durumunda ödeyeceği tutar 2 bin tl gibi bir fiyat olabilir. Bunlara ambulans ve check up gibi ek teminatlar talep ettiğinde ise fiyat otomatikman artış gösterecektir. Belirlenen fiyatın primler halinde ödenmesinde prim miktarı ise sigortanın içeriğine, kişinin durumuna ve yaşadığı ile göre değişebilir.
Hdı Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler?
Kişiler Hdı Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık sigortası satın aldıklarında seçtikleri plana bağlı olarak şirketin anlaşmalı olduğu hastane ve kurumlardan yararlanabilirler. Türkiye’nin farklı bölgelerinde ve illerinde şirketin anlaşmalı olduğu özel hastaneler vardır. Bu hastanelerin tamamının ismini öğrenmek için https://www.hdisigorta.com.tr/anlasmali-servisler/anlasmali-saglik-kurumlari adresi kullanılabilir. Bu adreste hizmetin alınacağı il, ilçe ve ürün seçilip arama yapılabilir ve böylece bulunulan şehirde sigortanın hangi hastanelerde geçerli olduğu öğrenilebilir. A Plus planlarının seçilmesi durumunda anlaşmalı olarak yararlanılabilecek özel hastaneler şunlardır; Medical Park Bahçelievler, Medical Park Göztepe, Medicana İnternational Ankara ve İstinye Üniversitesi hastanesidir. Ancak A Plus planlarının kullanılmadığında bu hastanelerde anlaşma geçerli değildir.