Doğa Sigorta, Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Doğa Sigorta doğru adım tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'nın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi ek masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür. Yılda 10 defa ücretsiz muayene hakkını sahip olursunuz ve ameliyat masraflarınız poliçe teminatları dahilinde %100 karşılanır. Doğa Sigorta doğru adım tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir.

Hemen Fiyatları Karşılaştır
Muayene Sayısı :
+10
Yatarak Tedavi :
Sınırsız Limit
Bekleme Süresi :
3 ay
Ömür Boyu Yenileme :
Var
Müşteri Hizmetleri :
Acil Ambulans :
Doğa Sigorta Logosu
 

Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Doğa Sigorta doğru adım tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'nın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi ek masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür. Yılda 10 defa ücretsiz muayene hakkını sahip olursunuz ve ameliyat masraflarınız poliçe teminatları dahilinde %100 karşılanır. Doğa Sigorta doğru adım tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olması için ise söz konusu özel hastanenin SGK ile anlaşmalı olması gerekir. Ayrıca hastanenin Doğa Sigorta’nın geniş olan anlaşmalı özel hastaneler ağında yer alması gerekir. Bu sayede fark ücreti sigorta kapsamına dahil olabilir.

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Kimler Alabilir?

Doğa Sigorta tarafından sunulan sigorta hizmetinden yararlanabilmek için üç farklı şart vardır. Bunlar vatandaşlık, sigortalılık ve yaş şartıdır. Sigortayı yaptırmak isteyenlerin ilk olarak T.C vatandaşı olmaları gerekir çünkü bu sigorta farklı ülkelerin vatandaşları için verilemez. İkinci şart ise sigortalılık şartıdır. Kişilerin SGK üyesi olmaları ya da SGK üyesi olan kişilere bağımlı durumda olmaları gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak taşınması gereken son şart ise yaş şartıdır. Belirlenen yaş şartı ise 0/59 yaş aralığıdır.

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı sağlık sigortası şirketin anlaşmalı olduğu özel hastanelerde geçerlidir. Şirketin anlaşmalı olduğu 550 tane özel hastane vardır ve bu özel hastaneler 62 ile dağılmıştır. Bu illerdeki kişiler yakınlarında yer alan anlaşmalı hastanelere gittiklerinde ücretsiz tedavi olma hakkı elde edebilirler. Tedavi olunacak özel hastanelerin Doğa Sigorta ile anlaşmalı olmasının yanı sıra sgk ile de anlaşmalı olması gerekir. Bu sayede ücret ödemezler ve hastanenin SGK anlaşması olmaması durumunda ücret ödemeleri gerekir.

Doğa Sigorta Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Doğa Sigorta’nın verdiği tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti kişiler için son derece avantajlı olan sigortadır. Bu sigortayla normal sağlık sigortalarında teminat dışı kalan durumlar karşılanabilir. Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın avantajları şunlardır;
 • Sigortayla özel hastanelerde alınan yatarak tedavi hizmetlerinde özel hastane fark ücretleri %100 oranında karşılanır.
 • Sigorta aracılığıyla yüzlerce anlaşmalı hastaneden kaliteli hizmet ücretsiz olarak alınabilir.
 • Diğer sağlık sigortalarında limitin yeterli olmaması veya tedavinin kapsam dışında kalması sorunlarında bu sigorta sayesinde masraflar karşılanır.
 • Sigortayla hasta yanında refakatçilerin kalması durumunda masraflar poliçeye göre sigorta tarafından karşılanır.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla yoğun bakım, ameliyat, yemek ve ilaç tedavisi (yatarak) hizmetleri ücretsiz olarak alınabilir.
 • Sigortanın anlaşmalı olduğu 500 üzerinde özel hastane bulunduğu için tedavi için istedikleri anlaşmalı hastaneyi seçilebilir.
 • Yenileme garantisinden yararlanılabilir.
 • Diş paketi, covid-19 masrafları ve check up gibi hizmetler içinde ücret ödenmez.
 • Düşük prim ödemeleri yapıldığı için sigortadan yararlanılmak istenildiğinde maddi açıdan sıkıntı yaşanmaz.
Tüm bu avantajlara ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetinden Doğa Sigorta farkıyla yararlanıldığında kaliteli hizmet alınmış olur.

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları;

Sigortanın iki farklı teminat vardır. Bu teminatlar yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatıdır. Ayakta tedavi teminatında; sigorta yaptıran kişiler özel hastanelere gittiklerinde rahatsızlıklarına göre aldıkları tahlil, fizik tedavi, röntgen, ileri tanı yöntemi ve muayene hizmetleri için ücret ödemezler. Ancak bunun için sigortanın belirlendiği plana uygun olarak 6 ya da 10 kere ayakta tedavi hizmeti alınabilir. Bu tedavi hizmetlerinin ise anlaşmalı özel hastanelerde alınması şartı bulunur. Yatarak tedavi için özel hastane farkları sigorta sayesinde %100 oranında ödenir. Yatarak tedavi kapsamında teminat içerisinde yer alan ücretsiz hizmetler ise şunlardır; diyaliz, kemoterapi, yoğun bakım, refakatçi, cerrahi yatış, tıbbi malzeme (yardımcı), ameliyat malzemesi ve uzuv(suni)’dir. Tıbbi malzeme, ameliyat malzemesi ve uzuv için yıllık limitler belirlenmiştir. Bu limitler sırasıyla yıllık 1000 TL, 10000 TL ve 30000 TL’dir.

Doğa Sigorta Covid-19 Masraflarını Karşılıyor Mu?

Türkiye’yi etkisi altına alan covid-19 virüsüne yakalanan kişiler özel hastanelerine gittiklerinde Doğa Sigorta Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası masrafları karşılar. Covid-19 masrafları sigortanın teminat kapsamına girmez ancak olağanüstü bir durumun yaşanması ve özel hastanelerinde bu virüse yakalanan hastaları kabul etmesi sigortanın masrafları karşılamasını sağlar. Ancak masrafların karşılanması için sigortanın geçerli olduğu anlaşmalı hastanelerde tedavi olunması gerekir. Bu sayede imzalanan poliçede belirtilen teminata göre masraflar karşılanır.

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Diş Teminatı Var Mı?

Doğa sigorta doğru adım tamamlayıcı sağlık sigortasında diş teminatı yoktur. Ancak bu sigortayı yaptıran kişiler sigortanın anlaşmalı olduğu hastanelerde yılda bir kereyle sınırlı olmak üzere diş tedavisi yaptırabilirler. Bu tedavi kapsamlı diş tedavisidir ve tedavide diş taşı temizliği, genel diş muayenesi, kanal tedavisi, dolgu ve diş röntgeni gibi hizmetler alınabilir. Sigortaya sahip olan kişiler bu diş tedavileri için ücret ödemezler.

Doğa Sigorta Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var Mı?

Doğa Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi vardır. Ancak bu garantiden yararlanmak için sigorta yaptıran kişilerin uygun şartları taşımaları lazımdır. Bu şartlardan ilki tamamlayıcı sigortayı 3 yıl boyunca aynı özelliklerle almış olmalarıdır. Bunun dışında ise ilk olarak 55 yaş öncesinde sigortayı yaptıranlar ve %70 hasar ve prim oranına sahip olan kişiler ömür boyu yenileme garantisi alabilirler. Ancak bu şartlar dahilinde yenileme garantisinin alınabilmesi için hastalık durumlarının ve riskin analiz edilmesi gerekir. Yapılan analize bağlı olarak belirli şartlar dahilinde ya da şartsız olarak tamamlayıcı sağlık sigortasını ömür boyu yenileme hakkı elde edebilirler.

Çocuklar Tek Başına Sigortalanabilir Mi?

Doğa Sigorta’nın sunmakta olduğu tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetini çocukların tek başlarına alması mümkün değildir. Bu sebeple 0-17 yaş aralığındaki çocukların aileleriyle birlikte sigortalanmaları mümkündür. Tek başına sigortalanmak için reşit olma şartı vardır.

Doğa Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler?

Sigorta şirketi tarafından kişilerin özel hastanelerde fark ücreti ödemelerinin önüne geçen tamamlayıcı sağlık sigortası 500’den fazla anlaşmalı özel hastanede geçerlidir. Tedavi için bu anlaşmalı hastanelere gidenler tedavi limitlerini aşmamaları durumunda ücretsiz olarak tedavi olabilirler. Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu hastanelerden bazılarının isimleri ise şöyledir;
 • Veni Vidi Sakarya Tıp Merkezi
 • İmperial Hastanesi Trabzon
 • Hipermer Bahçelievler İstanbul
 • İstanbul Doğa Hospital
 • Doruk Yıldırım Hastanesi Bursa
 • Bandırma Royal Hastanesi
 • Kalyon Ftr Tıp Merkezi Gaziantep
 • Sekiz Eylül Hastanesi Manisa
 • Ankara Magnet Tıp Merkezi
 • Kayseri Tekden Hastanesi
Bu hastaneler ve diğer hastanelerden yatarak tedavi, yatarak tedavi ve ayakta tedavi kapsamında fark ücreti ödemeden yararlanabilir.

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları?

Sigorta şirketi tarafından özel hastanelerde fark ücreti ödenmesinin önüne geçen sağlık sigortası fiyatları sabit değildir. Sigorta için ödenecek ücrette sigorta yaptıracak kişinin yaşı, yaşadığı bölge ve alacağı sigorta hizmeti etkilidir. Bu sebeple tamamlayıcı sağlık sigortasından yaptırmak isteyenlerin sigortanın yaşadıkları şehirde bulunan acentelerine gidip bilgi almaları gerekir.