Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2021 Listesi

3 Ocak 2021

author:

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2021 Listesi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (Tss)Kısaca Nedir ?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ve BAĞKUR  ile anlaşmalı olan özel sağlık kuruluşlarında, SGK’nın fark ücretlerini karşılamadığı sağlık hizmet bedellerini poliçe güvencesine alan bir sağlık sigortası türüdür. Günümüz tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti  veren sigorta şirketi, gerekli koşulları sağlayan kişilere bu hizmeti farklı fiyat tarifeleri ile sunmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 2021 Yılı

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2021 yılı sigorta şirketlerinin fiyat tarifelerine baktığımız zaman farklı parametrelerin olduğunu görmekteyiz. Öncelikli olarak tamamlayıcı sağlık sigortasının ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere iki farklı teminat türü olduğunu söylemekte fayda var. Tamamlayıcı sağlık poliçe teminatlarının bazılarında belirli bir yatarak tedavi limiti bulunurken, bazı hizmetlerde ise herhangi bir poliçe limiti yoktur.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2021 yılı seçeneklerinde, sağlık sigortası hizmeti almak isteyen kişiler sigorta poliçelerini kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, sadece yatarak tedavi seçebilir, yatarak ayakta tedavi teminatı alabilir bunlara ek olarak standart teminatların yanında check-up hizmeti de alınabilmektedir. Ayrıca sigorta şirketlerine göre ayakta muayene sayısı değişmektedir. Kişiler ihtiyacı olan ayakta muayene sayısını seçerek tss poliçesinden faydalanabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası 2021 fiyatları tablosu
Tamamlayıcı sağlık sigortası 2021 fiyatları tablosu

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2021 Yılı Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı sağlık kurumları sayesinde Türkiye’nin bütün şehirlerinde geçerli olan bir sağlık sigortası poliçesidir. Yurtiçindeki tamamlayıcı sağlık hizmet kapsamına baktığımız zaman, ayakta tedavilerde sadece hastanelere ödenen 18 tllik bir katkı payı ödemesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yatarak tedavilerde herhangi bir ek ücret ödemezsini. Yatarak tedavilerden faydalanmak için 3 ay bekleme süresine uymanız gerekmektedir. Ayrıca tss poliçesinden %100 faydalanmak için geçmişten gelen kalıcı hiçbir sağlık sorununuz olmaması gerekmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe kapsamı aşağıdaki gibidir ;

  • Ayakta muayene
  • Yatarak tedavi
  • Tahliller
  • Tanı ve görüntüleme hizmetleri
  • Ek doğum teminatı
  • Covid tedavileri

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2021 yılı seçeneklerine baktığımız zaman, birçok şirketin ek ücret ödemek koşuluyla sigortalı kişinin eşi ve çocuklarını da poliçeye dahil edebildiğini söyleyebiliriz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat listeleri her sene olduğu gibi 2021 yılında da revize edilmektedir. Sigorta şirketleri tarafından tamamlayıcı sağlık sigortaları revize edilirken, ekonomide ve sağlık sektörü özelindeki fiyatlar değerlendirilerek ve değerler sigorta şirketlerinin kendi ücret politikası ile beraber değerlendirilip ortaya katalog şeklinde ücretler çıkarılmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2021 Yılı Örnek Tablosu

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2021 yılı örnek prim tablosu aşağıdadır. Tamamlayıcı sağlık poliçesi satan sigorta şirketlerinin örnek fiyatları bulunmaktadır. Fiyatlar 2021 yılı tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veren sigorta şirketlerinden ortalama olarak alınmıştır. Kişinin yaşına,cinsiyetine, yaşadığı yere göre tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları listesi değişmektedir.

Tss Teminat Türü Yatarak Tedavi Kapsamı Ayakta Tedavi (Yıllık) Tss Fiyat
Yatarak Limitsiz Yok 620 TL
Yatarak+ Ayakta Limitsiz 10 Adet Muayene 1250 TL
Yatarak+ Ayakta+ Doğum Limitsiz 10 Adet Muayene 4475 TL

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Tss'nin açılımı tamamlayıcı sağlık sigortası kelimelerinin baş harfleridir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2021 yılı listesi sigorta şirketlerinin kararlarına kalmıştır. İsteyen sigorta şirketi bu fiyatları güncellemektedir. Ancak ortalam %10'luk bir artış olduğunu söyleyebiliriz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2021 yılı listesi, bu sağlık sigortasını almak isteyen kişinin; yaşına, cinsiyetine ve ikamet ettiği ile göre farklılık göstermektedir.

One Comment
  1. Haluk B

    Tamamlayıcı sağlık sigortasında 2021 yılı fiyatlarına gelince neler değişti. Geçen seneye göre fiyat farklılığı nedir?

Yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir