Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 2022 Fiyat Listesi

19 Ocak 2022

author:

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 2022 Fiyat Listesi

Tamamlayıcı sağlık sigortası, hastaların mağduriyet yaşamaması adına önlem niteliği taşıyan sigorta türüdür. SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde konforlu sağlık hizmeti sunar. Bunu yaparken de ekstra muayene ücreti ödemenizi engeller. 2022 yılı için güncel fiyat listesi hakkında bilgi sahibi olmak adına, tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinin fiyatlarından yararlanılarak bir oran oluşturulmuştur. Ancak göz ününde bulundurulması gereken bazı noktalar mevcuttur. Her yıl ülke içerisinde sağlık harcamalarına yapılan girdi ve çıktılar sonucunda tamamlayıcı sağlık sigortası satışı yapan sigorta şirketlerinde de fiyatlar  farklılık göstermektedir.

tss-kapsam

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Poliçe Kapsamı Nedir ?

Sigortanızı satın alırken ayakta ya da yatarak tedavi süreçlerini göz önünde tutmanız sizin yararınıza olacaktır. Poliçenizde yalnızca yatarak tedavi veya yalnızca ayakta tedavinin toplam sayısını belirtmeniz mümkün. Bu şekilde tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizin kapsamını kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Poliçenizde ayrıma gitmeden de iki tedavi (yatarak + ayakta) şeklini de kapsayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası oluşturmanız mümkün.

TSS'den nasıl yararlanırız
TSS’den nasıl yararlanırız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Nasıl Yararlanılır ?

SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerin tamamında geçerli olan bu sigorta sayesinde geniş yelpazede bir tedavi seçeneğine sahip olmuş olursunuz. Ancak geçmişten gelen (kalıtsal) hastalıklara sahip bireyler tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına dahil edilemezler. Yatarak tedavi ve ayakta tedavilerde ise bunun haricinde  gerekli herhangi bir ön koşul bulunmaktadır. Ancak yatarak tedaviden yararlanmak için sigorta başlangıcından yatışa kadar 3 aylık bir sürenin geçmiş olması gerekir. Ayakta tedavi sonrasında ise düşük miktarda hastane katkı payı ödenir.

-TSS’nin Poliçe Kapsamında Neler Var?

-Yatarak Tedavi

-Ayakta Tedavi

-Covid Tedavisi

-Tahliller

-Muayene

-Fizik Tedavi

-Ek Olarak Chck-up

-Ek Olarak Doğum Teminatı

 

tamamlayıcı sağlık sigortası 2022 fiyat listesi
tamamlayıcı sağlık sigortası 2022 fiyat listesi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 2022 Yılı Fiyat Listesi

2022 yılına ait fiyat listesi aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Bu liste, şirketlerin tamamlayıcı sağlık sigortası  için verdiği genel fiyatların ortalaması alınarak hesaplanmıştır. Poliçenin fiyatlarının artması veya azalması söz konusu olabilmektedir. Bu durum da; sigorta talebinde bulunan kişinin cinsiyet, yaş, yaşadığı yer ve hastalık geçmişine göre değişiklik gösterebilir.

 

 

 

Yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir