Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası ile yılda 10 defa ücretsiz muayene olabilirsiniz. Ayrıca yatarak tedavi masraflarınızıda karşılamaktadır.

Hemen Fiyatları Karşılaştır
Muayene Sayısı :
+10
Yatarak Tedavi :
Sınırsız Limit
Bekleme Süresi :
3 ay
Ömür Boyu Yenileme :
Var
Müşteri Hizmetleri :
Acil Ambulans :
Anadolu Sigorta
Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anadolu Sigorta’nın anlaşmalı olduğu hastanelerdeki sağlık masraflarınızı karşılar. Bu hastanelerdeki muayene, tetkik ve tedavi masraflarınız için bir fark ücreti ödemezsiniz.   Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili ayrıntılı bilgilere aşağıdaki sorulardan ulaşabilirsiniz.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK ve Anadolu Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde ve polikliniklerindeki fark ücretini ödeyen bir sigorta ürünüdür. Bu sigorta ürünü ile küçük primler karşılığında özel hastanelerdeki kaliteli hizmetlerinden 18 TL katılım payı dışında hiçbir ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Yatarak tedavi teminatı dışında ayakta tedavi ve doğum teminatlarını sigorta poliçenize ekleterek bu sağlık kurumlarından alacağınız hizmet kapsamını genişletebilirsiniz.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası size birçok avantaj sağlar. Bunlardan birisi yatarak tedavi, doğum ve tüp bebek teminatları için bekleme süresinin olmamasıdır. Sigorta poliçenizi yaptırır yaptırmaz bu teminatlar için bu üründen hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. Diğer taraftan tüp bebek teminatını bir ek prim karşılığında sigorta poliçenize ekletebilirsiniz. Bu ürün,  tüp bebek teminatı veren Türkiye’deki tek üründür. Provizyon işlemlerinin anında gerçekleştirilmesi bu sigorta ürününün başka bir avantajıdır. Böylelikle hastanelerde bekleme olmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, Sağlığım Cepte uygulaması yoluyla sigorta poliçeniz ile ilgili tüm bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. Bu hizmet sayesinde sigorta teminat ve limit bilgilerinize ve muayene, tetkik ve tahlil sonuçlarınıza sürekli bir erişim elde edersiniz.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatlarını aşağıdaki tablolardan görebilirsiniz.
Yatarak Tedavi Teminatı
Teminatlar Teminat Limiti
Ameliyat Limitsiz
Yoğun Bakım Limitsiz
Kemoterapi Limitsiz
Diyaliz Limitsiz
Oda/Yemek/Refakatçi Limitsiz

Ayakta Tedavi Teminatı
Teminatlar Teminat Limitleri
Muayene Yıllık 10 adet ile sınırlı
Tanı Masrafları Yıllık 10 adet ile sınırlı
Fizik Tedavi Yıllık 10 adet ile sınırlı

Diğer Teminatlar
Teminatlar Teminat Limitleri
Evde Bakım Yıllık 30.000 TL ile sınırlı
Suni Uzuv Yıllık 30.000 TL ile sınırlı
Yardımcı Tıp Malzemeleri Yıllık 1.500 TL ile sınırlı
 

Ek Prim Ödeyerek Sigorta Poliçesine Ekletilebilecek Teminatlar

Teminatlar Teminat Limitleri
Doğum Yılda 1 kez doğum masrafları ödenir
Tüp Bebek Yılda 1 tüp bebek masrafları ödenir.

Teminatlar ile ilgili notlar
Doğum ve tüp bebek teminatları poliçeye eklendiğinde bekleme süresi uygulanmaz. Fizik tedavi teminatından ayakta tedavi teminatı olduğu zaman yararlanılabilir.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Network Seçenekleri

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan sadece Anadolu Sigorta’nın networkünde bulunan anlaşmalı hastanelerde yararlanabilirsiniz. Bu hastaneler içinde Hisar International Hospital, Liv Hospital Ulus, Bayındır Hastanesi İçerenköy ve Bayındır Hastanesi Söğütözü gibi hastaneler vardır. Tam ve güncel anlaşmalı hastaneler networküne aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. https://www.anadolusigorta.com.tr/tr/iletisim/bize-ulasin/anlasmali-saglik-kurumu-bul

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Ek Hizmetleri

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, verdiği ana ve ek teminatlar yanında şu ek hizmetleri de önerir. 7/24 Hizmette olan Sağlık Danışmanlığı Hattı Bu hattı 7/24 arayarak sağlık ile ilgili çeşitli konularda uzman desteği alabilirsiniz. Danışma hattı hizmeti size ücretsiz olarak verilir. Uzman doktorlar sağlık problemleriniz hakkında bilgi verir ve gerekli yönlendirmeleri yapar. Ferdi Kaza Teminatı Bu teminatı ek bir prim karşılığında poliçenize ekletebilirsiniz. Böylelikle kaza sonrası ölüm, sürekli sakatlık ve tedavi giderleri teminatlarını elde etmiş olursunuz. Ücretsiz Checkup Bu hizmet yılda bir kez ve 14 yaşının üstündeki sigorta poliçesi sahiplerine verilir.  Checkup kapsamında aşağıdaki kontroller ve testler yapılır.
  • Akciğer grafisi
  • Doktor incelemesi ve değerlendirmesi
  • EKG kalp elektrosu
  • İdrar tahlili
  • Tam kan sayımı
  • Açlık kan şekeri
  • Sedimantasyon
  • Toplam kolesterol

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geçmişten Gelen Rahatsızlıkları Karşılar Mı?

Tüm özel sağlık sigortalarında geçmişten gelen rahatsızlıklar karşılanmaz. Bu kural Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için de geçerlidir. Bundan dolayı, sigorta poliçesi yapılması anında mevcut olup, geçmişten gelen hastalıklar için bir teminat verilmeyecektir. Eğer geçmişten gelen hastalığınızı gizlerseniz, bu hileli bir durum sayılacak ve sigorta poliçenizin iptaline yol açacaktır.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçelerindeki Doğum Teminatında Bekleme Süresi Nasıl Uygulanacaktır?

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum teminatının en önemli avantajlarından birisi doğum teminatı için bir bekleme süresi öngörmemesidir. Böylece sigorta poliçenizi yaptırdıktan sonra hamile kalır kalmaz bu sigortanın teminatlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Sigortalanma Yaş Kriterleri Nelerdir?

Anadolu Sigorta bu sigortayı ilk defa yaptıracaklar için 64 yaşını bir sınır olarak koymuştur. Bununla birlikte, Anadolu Sağlık Sigortasını yenileme garantisini elde etmiş sigortalılar bir ek prim ödemeden 64 yaşından sonra da bu sigortayı yaptırabilirler. 17 yaş ve daha küçük çocuklar için de bir ek prim karşılığında bu sigorta yaptırılabilir.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Covid-19 Masraflarını Karşılıyor Mu?

Anadolu Sigorta, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında Covid-19 masraflarını karşılamaktadır. Ayrıca şirketin başka bir sağlık sigortası ürünü olan Riskli Hastalıklar Sigortası Covid-19 masraflarını karşılamaktadır. Sigorta kapsamındaki bu teminat için 14 günlük bir bekleme süresi vardır. Teminattan yararlanmak için ayrıca bir pandemi hastanesinde 72 saat ve üzeri yatış şartı vardır. Tazminatı alabilmek tüm bunları ispatlayacak belgeleri Şirkete sunmak gerekir.

18 Yaşından Küçükler Tek Başına Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapabilir Mi?

0-17 yaş arasındaki çocuklar ek bir prim karşılığında tek başlarına sigorta yaptırılabilir.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda 4 yıl kesintisiz bu sigortayı yaptıran sigortalılar her yıl için ödenen primlerinin tazminat primleri oranı % 100’ün altında olduğu takdirde ömür boyu yenileme garantisini elde ederler. Sigortalılar bu teminatı elde ettiklerinde ömürlerinin sonuna kadar sigorta poliçesini yeniletebilirler.
Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Bekleme Süresi Var Mıdır?
Anadolu Sigorta'da tatarak tedavi için 3 aylık bekleme süresi mevcuttur.
Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Günlük Muayene Sınırı Var Mıdır?
Bu şekilde bir sınır yoktur. Fakat yapılan her muayene 10 adet muayene hakkından düşülecektir.
Resmi Tatil ve Pazar Günleri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçemden Nasıl Hizmet Alabilirim?
Anlaşmalı sağlık kurumların açık olduğu her gün tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizden yararlanabilirsiniz. Eğer tedavi olduğunuz anlaşmalı sağlık kurumu resmi tatilde ve Pazar günü de hizmet veriyorsa aynen diğer günlerde olduğu gibi sigorta poliçesi kapmasında hizmet alabilirsiniz. Bu konuda hiçbir engel ya da sınırlama yoktur. Sigorta poliçenizden sigorta dönemi boyunca 7/24 kesintisiz olarak faydalanabilirsiniz. Fakat provizyon işlemi için SGK’nın da onay vermesi gerekir. Bunun sonucu SGK kaynaklı gecikmeler olabilir.
Anadolu Tamamlayıcı Sigorta Poliçeleri için Cumartesi Günleri Provizyon Saat Sınırlaması Var Mıdır?
Anadolu Sigorta provizyon işlemleri eş zamanlı olarak yapılmaktadır. Bundan dolayı Cumartesi günleri için bir zaman sınırlaması olmayacaktır. Fakat SGK kaynaklı sorunlar ve gecikmeler olabilir.
Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 2021 Yılı Fiyatları
Anadolu Tamamlayıcı Sağlık sigortası fiyatları ikamet edilen il, yaş ve cinsiyete göre değişir. Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarını web sitemizden öğrenebilirsiniz.