Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'nın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi ek masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür. Yılda 10 defa ücretsiz muayene hakkını sahip olursunuz ve ameliyat masraflarınız poliçe teminatları dahilinde %100 karşılanır. Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir.


Muayene Sayısı :
+10
Yatarak Tedavi :
Sınırsız Limit
Bekleme Süresi :
3 ay
Ömür Boyu Yenileme :
Var
Müşteri Hizmetleri :
Acil Ambulans :
Ak Sigorta Logosu

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'nın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi ek masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür. Yılda 10 defa ücretsiz muayene hakkını sahip olursunuz ve ameliyat masraflarınız poliçe teminatları dahilinde %100 karşılanır. Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir. Kişilerin sigorta sayesinde özel hastanelerde tedavi giderlerini ödememeleri için hastalandıkları durumda gittikleri özel hastane ya da sağlık kuruluşunun Ak Sigorta anlaşmalı olması gerekir. Bu durumda yılda 10 kere olmak üzere ayakta ve limitsiz olarak yatarak tedavi olma hakkını elde ederler.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları?

Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasında kişilere sunulan üç farklı teminat vardır. Bu teminatların isimleri yatakta tedavi, doğum ve ayakta tedavi teminatlarıdır. Ayakta tedavi teminatının 10 muayene limiti vardır ve bu muayene limitine bağlı olarak tahlil, doktor muayenesi, mr, tomografi ve görüntüleme hizmetleri alınabilir. Ancak bu hizmetlerde fark ödenmemesi için tedavinin 24 saatten uzun sürmemesi gerekir. Ayakta tedavilerde SGK kurumu tarafından belirlenen ve doktora ödenmesi gereken muayene ücreti sigortaya dahil değildir.

Yatakta tedavi teminatıise 3 aylık bekleme süresinin tamamlanması durumunda geçerli olmaya başlar. Kişilerin rahatsızlıkları sebebiyle 24 saatten daha fazla süre hastanede yatarak tedavi görmelerinde masrafları sigorta karşılar. Karşılanan masraflar ameliyat, evde bakım, tıbbi malzeme, suni uzuv, ambulans, yemek, oda ve hastane tedavisi yer alır. Yatarak tedavi için belirlenmiş muayene limiti yoktur.

Doğum teminatının kullanılabilmesi için ise 12 aylık bekleme süresinin tamamlanmış olması gerekir. Bu süreyi tamamlayan kişiler doğum ve doğum için yaptırdıkları rutin muayenelerde sigortalarından yararlanarak fark ücreti ödemekten muaf olurlar. Üç teminattan da yararlanmak için kişilerin yaş şartlarını taşımaları, Türkiye’de yaşamaları, poliçelerinin vadesinin dolmamış olması ve GSS’lerinin olması gerekir.

Ak Sigorta'da Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var MI?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının ömür boyu yenilenme garantisi Ak Sigorta tarafından verilir. Bu garantinin alınabilmesi için sigortayı alan kişilerin 3 yıl boyunca sigortayı yenilemiş olmaları ve 3 yıl içinde herhangi bir kesintinin olmaması gerekir. Ak Sigorta bu 3 yılsonunda sigortadan yararlanmaya devam etmek isteyenlerin sağlık durumlarını inceleyerek ömür boyu yenileme garantisi sunar. Böylelikle kişiler poliçede yer alan haklardan ömürleri boyunca yararlanabilirler. Garantinin alınması durumda prim ödemeleri aynı şekilde kalır ve yeni bir hastalığın ortaya çıkması durumunda primde artış yaşanmaz.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Hangi Yaş Aralığındaki Kişiler Alabilir?

Ak Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını vermek için belirlemiş olduğu yaş aralığı 0-55 yaştır. Bu aralıktaki kişiler SGK’ların aktif olması durumunda sigortayı 1 yıl boyunca yaptırarak yararlanabilirler. Yılsonunda isterlerse yenileyerek kullanmaya devam edebilirler. Bebekler 15 günlük oldukları andan itibaren onlar adına sigorta yaptırmak mümkündür.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Bekleme Süresi Var Mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında Ak Sigorta’nın öngördüğü bekleme süreleri vardır. Bu süreler doğum teminatında ve yatarak tedavide geçerli olan bekleme süreleridir. Ayakta tedavi olunması durumunda sigortanın başlangıç tarihinden itibaren sigortadan yararlanılabilir.

Özel hastanelerde yatarak tedavi olunması için kişilerin sigorta başlangıç tarihi itibariyle 3 ay beklemeleri gerekir. Bu üç ayın dolmasıyla sigorta haklarından yararlanılmaya başlanabilir. Doğum için ise kişilerin 12 ay beklemeleri gerekir. Bu sebeple sigortanın doğum planından önce yapılması ve bir senenin sonunda doğum teminatından yararlanılmak istenmesi gerekir. Aksi takdirde doğum masrafları için hastaneye fark ücretleri ödenir.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Doğum Teminatı Var Mıdır?

Ak Sigorta’da doğum teminatı bulunur. Bu teminatın geçerli olabilmesi için 1 yıllık bekleme süresinin tamamlanması gerekir. Bu sürenin dolduğu durumda hamile bayanlar özel hastanelerde doğum yaptıklarında limitsizi olarak sigorta hakkından yararlanabilirler. Bu teminatla doğum rutin kontrollerinden görüntüleme, laboratuvar testleri ve doktor muayenesi fark ücretinin ödenmesine gerek kalmadan alınabilir.

Doğum teminatından yararlanmak için bekleme süresinin dolmuş olmasının yanı sıra sigortayı yaptıran kişilerin genel sağlık sigortalarının olması gerekir. Bunun dışında teminatın geçerliliği için doğumun ya da kontrollerin Ak Sigorta’nın anlaşmalı olduğu kurumlarda yapılması lazımdır. Ayrıca doğum teminatından yararlanabilmek için Türkiye sınırları içerisinde bulunulmalıdır.

18 Yaşından Küçükler Tek Başına Yapabilir Mi?

Ak Sigorta’nın sunduğu tamamlayıcı sağlık sigortasını 18 yaşından küçükler kendileri yaptıramazlar. Onlar adına sigorta 18 yaşından büyükler tarafından yaptırılabilir. Ancak bu sigorta yaptıran kişilere bağlı olan bir sigorta olmaz aksine çocuklara tek başına yapılan bir sigorta olur. Çocuklar ister 15 günlük isterse 18 yaşına gelmemiş olsunlar aynı haktan yararlanabilirler.

Ak Sigorta Geçmişten Gelen Rahatsızlıkları Karşılar Mı?

Sigorta yapılmadan önce yaşanan ve teşhisi koyulmuş hastalıklar tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamında bulunmaz. Ayrıca bu hastalıkların sürekli tekrar etmesi durumunda da sigortadan yararlanılamaz. Sigortanın kapsamına girmeyen hastalıklar arasında şunlar vardır; kanser türleri, organ yetmezlikleri, hipertansiyon, böbrek rahatsızlıkları, anemi, aids, diyabet, çölyak, epilepsi, serebral palsi, parkinson, alzheimer, psikoz, major depresyon, obezite ve adisson hastalıkları gibi rahatsızlıklardır.

Ak Sigorta Covid-19 Masraflarını Karşılıyor Mu?

Ak Sigorta Türkiye’de yaşanan Covid-19 rahatsızlıklarının tedavisi için özel hastanelerin tercih edilmesi durumunda tedavi masraflarını karşılar. Bu masraflar söz konusu sigorta poliçesinde yer almamasına rağmen sigortanın jest politikası gereğince karşılanır. Masraflar devlet tarafından pandemi hastanesi ilan edilmiş olan ve Ak Sigorta ile anlaşması bulunan özel hastanelerde yapılan tedaviler için geçerlidir. Ayrıca masraflar kişilerin yaptırdıkları sigortadaki limit ve şartlara bağlı olarak ödenir. Ancak Covid-19 rahatsızlığının sigortanın başlangıç tarihinden sonra meydana gelmesi gereklidir.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları?

Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını öğrenmek isteyenler www.aksigorta.com.tr adresinden Ürünler/Sağlığım/Tamamlayıcı Sağlık Sigortası/ Hemen Teklif Al yollarını izleyerek bilgi alabilirler. Bu yol yanı sıra şirket tarafından 7-24 kullanılan müşteri hizmetleri fiyat bilgisi almak için aranabilir.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler?

Ak Sigorta’nın SGK’nın karşılamadığı giderlerin karşılanması için sunduğu tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu anlaşmalı hastaneler 81 ilde de bulunur. Bu sebeple özel hastaneye gitmeyi düşünen kişilerin https://www.aksigorta.com.tr/anlasmali-kurumlar/saglik-kuruluslari linkini kullanarak şehir, sağlık kuruluşu ve ilçe bilgilerini girerek hastaneleri öğrenmeleri gerekir. Bu linkten hastanenin ismi ve adres bilgisi alınarak tedavi amacıyla o hastaneye gidilir ve böylelikle muayene ve tedavi için ücret ödenmez.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Müşteri Hizmetleri

Ak Sigorta’ya ait müşteri hizmetleri merkezine ait numara 444 27 27 numarasıdır. Bu numara 7/24 aramalara cevap verir. Müşteri hizmetlerine ulaşmak ve sorularına cevap almak isteyenler bu numarayı kullanabilirler. Ayrıca sigorta şirketi tarafından kullanılan www.aksigorta.com.tr yer alan Canlı Destek bölümünden müşteri hizmetlerine ulaşılabilir. Ayrıca mobil uygulama kullanmak isteyenler Ak Sigorta’ya ait Aksağlık isimli mobil uygulamayı telefonlarına indirerek Canlı Destek ve müşteri hizmetlerinden yararlanabilirler. Bu iletişim yollarının da 24 saat boyunca kullanılması mümkündür.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasında belirtilen haklardan yararlanılabilmesi için şartların devamlılığı gerekir. Bu sayede sigortanın geçerli olduğu süre boyunca doğum, ayakta tedavi ve yatarak tedavi hakları limitler dahilinde kullanılabilir. Sigorta yaptıran ancak yaptırdıkları sigortayı iptal ettirmek isteyenler istedikleri an iptal hakkını kullanabilirler. Buna göre şirket ödenen primlerin tutarını belirleyerek kişilere geri ödeme yapar.